Nasza kadra

Home / O Akademii / Nasza kadra
Ireneusz Kołodziejak

Założyciel Lubelskiej Akademii Aikido (1990) mającej swe oddziały w Białej Podlaskiej (1994), Chełmie (1995), Radzyniu Podlaskim (2002), Zamościu(2008). Współzałożyciel Polskiej Unii Aikido zrzeszającej aktualnie 14 klubów propagujących Aikido H.Kobayashi wg przekazu mistrza G. Savegnago.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Jest autorem programu szkolenia instruktorów (część specjalistyczna) Aikido zatwierdzonego przez MENiS, od 2000r jest Instruktorem i wykładowcą szkolącym instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością Aikido zgodnie z wymaganiami MENiS.

W 2001r wraz z żoną Anitą wygrał Puchar Europy Form Pokazowych Par (zawody organizowane w formule Ju Jitsu), który odbył się w miejscowości Cento we Włoszech.

Brał udział w przygotowaniach scen walk do filmów „Wiedżmin” (gdzie zagrał rolę nauczyciela głównego bohatera) i „Stara Baśń”. Jest autorem cyklu artykułów „Kurierowa szkoła samoobrony” (Kurier Lubelski) oraz konsultantem programu telewizyjnego „Sprawcy Motywy Ofiary”(TV3 Lublin).

Od 1999 roku współpracuje z J. Bernaschewice 8 Dan Chiryu Ju Jitsu i Matayoshi Kobudo u którego uczy się Iaido i Kobudo.  Współpracuje również z S.Rovigatim 8 Dan Goju Ryu Ju Jitsu oraz A.Garcia 8 Dan Hakko Denshin Ryu Jujutsu.

Sensei Kołodziejak prowadzi staże i obozy Aikido w Polsce (Rzeszów,Przemyśl, Katowice) oraz na Białorusi (Brześć). Wychował i doprowadził do stopni mistrzowskich kilkanaście osób.

1 Dan otrzymał w 1994, 2 Dan w 1996, 3 Dan w 1998, 4 Dan w 2002. 5 DAN aikido,  został mu przyznany przez Giampietro Savegnago, na stażu w Lublinie, w listopadzie 2006r. Promocję na 6 dan aikido otrzymał 12 kwietnia 2014 r.

 

Piotr Rafał

Magister warszawskiej AWF, instruktor piłki ręcznej, instruktor pływania. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Aikido (samoobrona). Ratownik Wodny WOPR.
Aikido trenuje od 1994 roku w Białej Podlaskiej pod okiem Ireneusza Kołodziejaka. Posiada stopień 4 dan aikido. Od 1999 roku prowadzi zajęcia Aikido w Bialskiej Sekcji Aikido będącej częścią Lubelskiej Akademii Aikido.

Od 2002 roku prowadzi zajęcia w części specjalistycznej na kursach instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrony. Od 2006 roku prowadzi zajęcia z samoobrony i technik interwencyjnych w Studium Służb Ochrony i Detektywów oraz na kursach przygotowawczych do egzaminów na licencję ochroniarza.

 

Anita Wojniak-Kołodziejak

mgr AWF, instruktor fitness, sztuk walki, odnowy biologicznej. Aikido trenuje od 1987 r. od 2001 r. posiada 2 Dan aikido), prowadzi zajęcia z zakresu aikido oraz fitness. Kierownik na programowych obozach letnich Lubelskiej Akademii Aikido.

 

 

 

Piotr Pupeć

Z wykształcenia technik ekonomista. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Aikido. Aikido trenuje od 2000 roku. Jest posiadaczem stopnia 1 Dan. Jeden z inicjatorów założenia zamojskiej sekcji Lubelskiej Akademii Aikido (2008) Zajęcia prowadzi od 2011 roku.

 

 

 

Jarosław Sajuk

Z wykształcenia mgr Marketingu i Zarządzania oraz inż. mgr Instalacji i sieci sanitarnych wydziału Inżynieria Środowiska Politechniki Lubelskiej. Sztukami walki interesuje się od dziecka. Przygodę z Aikido rozpoczął w 2000 roku, pod okiem śp. sensei Artura Wasilewskiego oraz shihana Ireneusza Kołodziejaka. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Aikido od 2011 roku. Od 2016 roku samodzielnie prowadzi sekcję w Chełmie. Uczestnik w wielu staży i seminariów Aikido. W 2018 roku zdał egzamin na stopień 1 Dan.